Informacje o działaniach Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie.
„Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim”
Wiosną 2020 r. Lubuski Kurator Oświaty p. Ewa Rawa zaprosiła uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim. Konkurs miał na celu upamiętnienie ofiar tragicznych wydarzeń w dziejach narodu polskiego i wskazanie znaków pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie: Zuzanna Ficner i Oliwier Świerczewski wzięli w nim udział, opiekunem zespołu była M. Sikora. Nie było łatwo, ograniczenie wynikające z pandemii utrudniały pracę, ale udało się! Praca została w czerwcu dostarczona do Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.
We wrześniu Komisja Konkursowa Konkursu „Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim” organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oceniła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców Konkursu.
Nasi uczestnicy zajęli I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!
Wyniki: http://ko-gorzow.edu.pl/wyniki-konkursu-znaki-pamieci-o-sybirakach-w-wojewodztwie-lubuskim/
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju o sposobie wręczenia nagród nagrodzeni zostaną poinformowani indywidualnie.
Narodowe Czytanie „Balladyny” w Szkole Podstawowej
w Starym Kurowie
Dnia 5 września 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z małżonką rozpoczęli kolejną edycję Narodowego Czytania. Uczestnictwo zgłaszać mogły m.in. szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby zrealizować czytanie. Przedwiośnia
w swoich miejscowościach.
Także nasza szkoła włączyła się w akcję, którą przeprowadziliśmy 8. września 2020r.
W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Tekst powieści Juliusza Słowackiego czytały uczennice klas 7b i 8a oraz panie Anna Fikus, Justyna Gorzko i Mariola Sikora. Publiczność stanowili zarówno uczniowie klas gimnazjalnych, jak i uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej. Postać autora i krótko tematykę utworu przedstawiła M. Sikora, dekorację przygotowała E. Urycka.
BohaterON – włącz historię!
„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną (informacje ze strony: bohateron.pl). W tym roku szkolnym także nasza szkoła bierze udział w akcji pisania kartek do żyjących powstańców, ludzi o wielkich sercach, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Pisanie kartek ma charakter symboliczny, jest wyrazem pamięci i wdzięczności. To naprawdę niewiele za to, co Bohaterowie powstania warszawskiego zrobili. Do projektu Szkołę Podstawową w Starym Kurowie zgłosiła M. Sikora i koordynowała jego realizację.
Pandemia pokrzyżowała nam plany, ale udało się przygotować album z życzeniami. Do pisania i kolorowania kartek wspólnie z dziećmi kl.1-3 włączyły się panie R. Jarosz, Bożena Szczepanek -Wilczyńska, Justyna Gorzko, Katarzyna Swaryczewska, Bogusława Pogorzeska.
Młodzi w akcji - Poczytajmy
Program Młodzi w Akcji pomaga uczyć młodych ludzi pracy metodą projektu. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację w Szkole Podstawowej w Starym Kurowie realizujemy projekt w formie online. Uczniowie i nauczyciele mogą liczyć na wsparcie organizatorów w postaci webinarów.
W tej edycji były 3 tematy do wyboru:
Architekci przyszłości, czyli zmieńmy na lepsze naszą okolicę!
PoczytajMY – działajmy razem wokół książek.
Kampania zaufania, czyli mówmy szerzej o ważnych sprawach.
Uczennice klasy 8a: Agata Borakiewicz, Annia Cedro, Oliwia Rybarczyk, Agnieszka Iwaszczyszyn i Inga Szymura realizują ścieżkę PoczytajMy. Przygotowały recytacje tekstów patriotycznych do filmu- apelu online z okazji Święta Niepodległości, a wkrótce nagrają fragmenty „Kubusia Puchatka” dla miejscowego przedszkola.
GDY NADSZEDŁ DZIEŃ WOLNOŚCI…
W ostatnich dniach obchodziliśmy w całym kraju 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków – państwo polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.
Czas pandemii sprawił, że w tym roku nie odbyła się tradycyjna uroczystość w Szkole Podstawowej w Starym Kurowie. Uczennice biorące udział w projekcie CEO Młodzi w akcji – PoczytajMy przygotowały nagranie, gdzie czytają utwory o ojczyźnie. W przygotowanym filmie wykorzystano także filmy, nagrania piosenek (podano ich źródło). W poniedziałek 9.11 uczniowie naszej szkoły na lekcjach wychowawczych uczestniczyli w apelu online z wykorzystaniem przygotowanego nagrania. W projekcie uczestniczyły: Agata Borakiewicz, Annia Cedro, Oliwia Rybarczyk, Agnieszka Iwaszczyszyn i Inga Szymura. Opiekunem grupy była M. Sikora.
Gdy nadszedł dzień wolności… https://youtu.be/fxhpGP4B_8c
„Znaki pamięci o Sybirakach” w województwie lubuskim
Wiosną 2020 r. Lubuski Kurator Oświaty p. Ewa Rawa zaprosiła uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim. Konkurs miał na celu upamiętnienie ofiar tragicznych wydarzeń w dziejach narodu polskiego i wskazanie znaków pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim. Nasi uczniowie Zuzanna Ficner i Oliwier Świerczewski wzięli w nim udział, opiekunem zespołu była M. Sikora. Nie było łatwo, ograniczenie wynikające z pandemii utrudniały pracę, ale udało się! Praca została w czerwcu dostarczona do Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.
We wrześniu Komisja Konkursowa Konkursu „Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim” organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty oceniła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców Konkursu.
Nasi uczestnicy zajęli I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!
Wyniki: http://ko-gorzow.edu.pl/wyniki-konkursu-znaki-pamieci-o-sybirakach-w-wojewodztwie-lubuskim/
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju o sposobie wręczenia nagród nagrodzeni zostaną poinformowani indywidualnie.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!