ROKITNO: Zagospodarowanie terenu, poprawa estetyki wsi: W ramach Funduszu Sołeckiego zakupiono domek narzędziowy drewniany oraz niezbędne elementy do jego montażu. Ponadto, zakupiono kwiaty, ziemię i inne niezbędne wyposażenie pozwalające zadbać o teren rekreacyjny. Wykonano również prace elektryczne. Organizacja imprez integracyjnych: Zorganizowano imprezę plenerową dla mieszkańców oraz wspierano imprezy gminne.
KAWKI: Organizacja imprez integracyjnych- w ramach zadania organizowane były dożynki, dzień dziecka oraz dzień kobiet. Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego obejmowało zakup drewna do montażu altany, rynny i materiały budowlane, zakupiono również kwiaty. Przeznaczono również środki na zakup paliwa w celu koszenia terenu rekreacji i zakup tabliczek z numerami posesji.
ŁĄCZNICA: W sołectwie Łącznica zrealizowano zadanie polegające na zakupie altany wraz z wykonaniem niezbędnej dokumentacji technicznej. Zakupiono również materiały budowlane niezbędne do montażu altany ale także do budowy grilla. Zrealizowano zadanie „Zakup kruszywa” na drogi gminne w m. Łącznica. Przedsięwzięcie pn. „Organizacja imprez integracyjnych” dotyczyło pokrycia kosztów związanych z organizacją dożynek, dnia dziecka oraz imprez integracyjnych dla mieszkańców sołectwa.
PŁAWIN: W ramach funduszu sołeckiego zrealizowano zadanie „Organizacja imprez integracyjnych”, w ramach którego pokryto koszty związane z organizacją m.in. mikołajek dla dzieci, dnia kobiet i dnia dziecka. Zadanie „zagospodarowanie terenu rekreacyjnego” polegało na zakupie fontanny oraz art. elektrycznych. W ramach kolejnego zadania zakupiono wyposażenie Sali wiejskiej w postaci grilla gazowego, głośnika i mikrofonu. Dokonano również podłączenia sprzętu elektrycznego. Zakupiono środki czystości niezbędne do utrzymania porządku na sali.
PRZYNOTECKO: Zakupiono tabliczki z numerami posesji oraz materiałów budowlanych niezbędnych do ich montażu. Zakupiono kosiarkę na potrzeby utrzymania terenów rekreacyjnych w sołectwie. Zakupiono moskitiery na okna w sali wiejskiej. Wybudowano również szambo na potrzeby sali wiejskiej. W ramach prac polegających na zagospodarowaniu terenu zaimpregnowano elementy drewniane, kupiono kosz betonowy a także zakupiono nawóz do trawy oraz paliwo do kosiarki. Zadanie „Organizacja imprez integracyjnych” dotyczyło pokrycia kosztów organizacji dożynek, dnia dziecka, spotkań integracyjnych dla mieszkańców sołectwa.
GŁĘBOCZEK: W ramach zadania polegającego na remoncie sali wiejskiej zakupiono klimatyzację, schody pokryto płytkami i wykonano niezbędne prace elektryczne. Zakupiono drobne materiały budowlane. Zorganizowano imprezy dla mieszkańców. Współfinansowano również imprezy gminne.
BŁOTNICA: Zrealizowano zadanie polegające na zakupie i montażu placu zabaw przy sali wiejskiej. Wykonano projekt zagospodarowania terenu, zakupiono materiały budowlane niezbędne do remontu sali wiejskiej. W ramach zadania „Organizacja imprez integracyjnych” zorganizowano imprezę integracyjną dla mieszkańców i mikołajki dla dzieci.
ŁĘGOWO: W ramach zadania „Zagospodarowanie terenu i poprawa estetyki wsi” wykonano płytę betonową do tańczenia, zakupiono obrzeża betonowe i szambo. Ponadto zakupione zostały niezbędne materiały budowlane. Zakupiono również wyposażenie w postaci krzeseł bankietowych. Przeznaczono również środki finansowe na organizację imprez integracyjnych dla mieszkańców.
STARE KUROWO: W ramach realizacji zadań z funduszu sołeckiego zakupiono kruszywo niezbędne do utwardzenia drogi gminnej. Zorganizowano wiele imprez dla mieszkańców w tym: dożynki, dzień kobiet, dzień dziecka, dni seniora, wyścig kolarski, itp. W ramach zadania pn. „Zagospodarowanie terenu w tym terenów zielonych i placu targowego” zakupiono tablice ogłoszeniowe, donice i kosze betonowe, kosze uliczne na śmieci, wykonano piłkochwyty. Ponadto, zakupiono kwiaty i krzewy a także materiały niezbędne do wykonania bieżących prac – lazur do drewna, impregnaty, itp. Na potrzeby sołectwa zakupiono również wkrętarkę.
NOWE KUROWO: Zakupiono i zamontowano nową altanę rekreacyjną w pobliżu boiska sportowego w Nowym Kurowie. W ramach funduszu realizowano również zadanie pn. „Organizacja imprez integracyjnych”, w ramach którego pokryto koszty organizacji dożynek, dnia dziecka, imprezy integracyjnej dla mieszkańców sołectwa, zakupiono również namiot niezbędny podczas organizacji imprez integracyjnych.
Obowiązkowa lista ZUM
Przypominamy, że od 14 czerwca 2024 r. dotacja z programu „Czyste Powietrze” na pompę ciepła, kocioł zgazowujący drewno lub kocioł na pellet może być udzielona tylko wtedy, gdy urządzenie wpisane jest na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM dostępna jest pod linkiem: https://lista-zum.ios.edu.pl/). Szczegóły ws. zmian programu „Czyste Powietrze” od 22 kwietnia: https://czystepowietrze.gov.pl/media/informacje-prasowe/nowe-zasady-w-programie-czyste-powietrze
Obowiązkowy audyt energetyczny
Informujemy, że od 14 czerwca 2024 r. – w przypadku kupna i montażu pompy ciepła z dotacją z programu „Czyste Powietrze” – obowiązkowo należy wykonać audyt energetyczny. Można na to dostać dodatkową dotację do 1 200 zł. Szczegóły: https://czystepowietrze.gov.pl/wazne-komunikaty/lepsze