Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Czwartek    24 stycznia 2019 imieniny obchodzi: Felicja, Rafał, Tymoteusz  
szukaj
Informator
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
  

 
Online: 8 odwiedzin: 2755549
  
Kolejna - 3 już- schetynówka w Naszej Gminie!

Przez cały wrzesień br. Lubuski Urząd Wojewódzki przyjmował wnioski o dofinansowanie budowy, przebudowy oraz remontów dróg gminnych i powiatowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Gmina Stare Kurowo do III ostatniej już edycji programu przygotowała i złożyła wniosek o dofinansowanie zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej Nr 005303 F Stare Kurowo- Nowe Kurowo wraz z odwodnieniem jezdni na odcinku ulicy Świerczewskiego w Starym Kurowie- zadanie nr 2”. Zadanie obejmuje przebudowę drogi na odcinku 1008 mb. Koszt inwestycji to ok. 2.642.800,00 zł. Środki z budżetu państwa to 1.321.400,00 zł i tyle samo z budżetu gminy (w tym 10.000,00 zł gmina otrzyma z budżetu powiatu strzelecko- drezdeneckiego). Zadanie zakończyć się ma do 30.11.2011r. i obejmuje przebudowę na odcinku od skrzyżowania z ulicą Żymierskiego do budynku nr 37 na ulicy Świerczewskiego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na omawianym odcinku drogi zaplanowano instalację urządzeń bezpieczeństwa ruchu- oznakowania pionowe i poziome. Wykonane zostaną również chodniki i ciągi pieszo- jezdne z kostki brukowej. Zmodernizowane zostaną również wjazdy gospodarcze.

30 października br. Wojewoda Lubuski Helena Hatka przedstawiła listy rankingowe  wniosków zgłoszonych do dofinansowania w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”  na 2011 r. Gmina Stare Kurowo już po raz trzeci została zakwalifikowana do dofinansowania i  otrzyma środki z tego Programu. Wnioski Gminy Stare Kurowo w każdej edycji pozytywnie przechodziły  weryfikację i ocenę, z powodzeniem zostały zrealizowane już dwie inwestycje. W 2009r. przebudowana została droga gminna nr F005303 w ramach zadania: „Przebudowa drogi gminnej wraz z odwodnieniem jezdni na odcinku Stare Kurowo – Błotnica”, w 2010 r. realizowane jest zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej Nr 005303F Stare Kurowo- Nowe Kurowo wraz z odwodnieniem jezdni na odcinku ulicy Świerczewskiego w Starym Kurowie- zadanie nr 1”. Przewidywane zakończenie robót na obecnie przebudowywanym odcinku nastąpi do 30.11.2010r.

W naborze zakończonym w tym roku o dofinansowanie starały się 52 gminy z województwa lubuskiego. Na liście rankingowej wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania znalazło się 16 gmin. Gmina Stare  Kurowo uplasowała się na 9 miejscu zdobywając 86 punktów.

 Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 został ustanowiony jako instrument pomocy rządu samorządom terytorialnym (gminom i powiatom) w rozwiązywaniu problemów związanych z remontami, przebudową, budową sieci dróg lokalnych. Program zakłada zaangażowanie środków budżetu państwa w wysokości 3 mld zł (1 mld zł w każdym z kolejnych lat realizacji Programu) i co najmniej takie same nakłady ze strony jednostek samorządu terytorialnego. Dofinansowanie jednego projektu z budżetu państwa nie może przekroczyć 3 mln zł, przy czym koszty zadania muszą zostać pokryte co najmniej w 50% przez beneficjenta. Zadania wybierane są w drodze konkursu.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2019 Stare Kurowo. All rights reserved.