Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Czwartek    24 stycznia 2019 imieniny obchodzi: Felicja, Rafał, Tymoteusz  
szukaj
Informator
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
  

 
Online: 8 odwiedzin: 2755595
  
UWAGA!!!

UWAGA! Nabór wniosków o przyznanie pomocy - od 01 kwietnia 2010r. do 14 kwietnia 2010r.
 
Stowarzyszenie "LGD Działaj  z Nami" informuje, iż z dniem 01.04.2010r. rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie pomocy na działania:
Małe projekty;
Róznicowanie w kierunku działalności nierolniczej; 
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.
Nabór będzie trwał do 14.04.2010r.
 

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej- pomocy udziela się w zakresie: usług dla gospodarstw rolnych lub leśnictwa, usług dla ludności; sprzedaży hurtowej i detalicznej, rzemiosła i rękodzielnictwa; robót i usług budowlanych oraz instalacyjnych; usług turystycznych oraz związanych ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem; usług transportowych; usług komunalnych; przetwórstwa produktów rolnych lub jadalnych produktów leśnych; magazynowania lub przechowywania towarów; wytwarzanie produktów energetycznych z biomasy; rachunkowości, doradztwa lub usług informatycznych.

Celem tego działania jest wspieranie podejmowania lub rozwijania przez rolników, domowników i małżonków rolników, działalności nierolniczej lub związanej z rolnictwem.

Beneficjentem może być osoba fizyczna ubezpieczona na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1990r. o ubezpieczeniu społecznym rolników: rolnik, małżonek rolnika, domownik.

Forma i wysokość pomocy: Pomoc w formie zwrotu maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych operacji.

 

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Celem jest wpływanie na wzrost konkurencyjności gospodarczej, rozwój przedsiębiorczości i rynku pracy, a w konsekwencji poprawę jakości życia na obszarach wiejskich.

Pomocy udziela się w zakresie: usług dla gospodarstw rolnych lub leśnictwa; usług dla ludności; sprzedaży hurtowej i detalicznej; rzemiosła i rękodzielnictwa; robót i usług budowlanych oraz instalacyjnych; usług turystycznych oraz związanych ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem; usług transportowych; usług komunalnych; przetwórstwa produktów rolnych lub jadalnych produktów leśnych, magazynowania lub przechowywania towarów; wytwarzanie produktów energetycznych z biomasy; rachunkowości, doradztwa lub usług informatycznych.

Beneficjentem może być zarówno osoba fizyczna jak i prawna, ale także jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która prowadzi lub podejmuje działalności jako mikroprzedziębiorstwo zatrudniając poniżej 10 osób i mające obrót nieprzekraczający równowartości w zł – 2 mln euro.

Forma i wysokość pomocy: Pomoc ma formę zwrotu, nie więcej niż 50% kosztów kwalifikowanych operacji.

 

Małe projekty

Małe projekty dla obszarów wiejskich – zgodne z lokalną strategią rozwoju, zaakceptowaną przez samorząd wojewódzki – są realizowane przez LGD na jej obszarze działania.

Pomocy finansowej udziela się podmiotom z tytułu inwestycji w zakresie: realizacji programów edukacji kulturalnej, wspierania działalności zespołów artystycznych i twórców lokalnych; szkolenia animatorów kultury; organizacji lokalnych imprez kulturalnych i sportowo- rekreacyjnych; wyposażenia zespołów artystycznych w stroje i instrumenty; kursów w zakresie przygotowania potraw lokalnych i regionalnych, rękodzielniczych; promocji twórczości kulturalnej w oparciu o dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze na festynach, targach; usług szkoleniowych dot. tworzenia szlaków turystycznych; promocja szlaków turystycznych ( tablice, foldery, przewodniki, mapy, prezentacja multimedialna); zagospodarowania miejsca rekreacji wokół jezior i stawów; uruchomienia bazy danych o terenie Stowarzyszenia „LGD Działaj z Nami”; organizacji imprez rekreacyjnych sobotnio- niedzielnych; organizacji imprez związanymi z nowoczesnymi technikami teleinformatycznymi; produkcja pamiątek regionalnymi, folderów, filmów; wyposażenia w sprzęt i wdrażania programów działania.

Beneficjentem może być osoba fizyczna, zameldowana na pobyt stały na obszarze objętym LSR lub wykonująca działalność gospodarczą na tym obszarze, organizacja pozarządowa, osoba prawna i jednostka organizacyjna, fundacje, kościoły i związki wyznaniowe.

Forma i wysokość pomocy: Pomoc ma formę refundacji maksymalnie 70% kosztów kwalifikowanych projektu i nie więcej niż 25 000zł na jeden mały projekt.

 

DRUKI WNIOSKÓW I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE SĄ DO POBRANIA NA STRONIE INTERNETOWEJ LGD DZIAŁAJ Z NAMI

 

http://www.lgddzn.pl/

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2019 Stare Kurowo. All rights reserved.