Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
  
Strona główna Aktualności Napisz do nas Galeria Mapa serwisu
Czwartek    24 stycznia 2019 imieniny obchodzi: Felicja, Rafał, Tymoteusz  
szukaj
Informator
Urząd Gminy Stare Kurowo
Gmina Stare Kurowo
Przyjazny urząd- co, jak załatwić?
OPS Stare Kurowo
Gminny Ośrodek Kultury
Stowarzyszenia
Inwestycje
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011
Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019
Projekty POKL
Edukacja
Biblioteka
Parafia Stare Kurowo
Dzienniki Urzędowe
Zarząd Gminny ZOSP RP w Starym Kurowie
Czystsze Powietrze
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
  

 
Online: 7 odwiedzin: 2755528
  
Nasze jutro w naszych rękach

Nasze jutro w naszych rękach

 

 

Projekt „Nasze jutro w naszych rękach” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Gorzowskie Stowarzyszenie Studentów pragnie poinformować Państwa o realizacji na terenie powiatów gorzowskiego(w tym miasta Gorzowa Wlkp.), międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko –drezdeneckiego i sulęcińskiego projektu pt: „Nasze jutro w naszych rękach” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gorzowskie Stowarzyszenie Studentów GieSS istnieje od 2006r.

Prowadzimy szeroką działalność na rzecz promowania zdrowego i aktywnego społecznie stylu życia wśród młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i studentów,  jako alternatywy wobec zachowań destrukcyjnych i patologicznych.

Dotychczas, nasze projekty realizowaliśmy lokalnie, w Gorzowie Wlkp. i okolicach.

Zdobyliśmy zaufanie realizując takie akcje jak: Fabryka Aktywności Młodych, Magazyny Świętego Mikołaja, Gorzów kopalnią czekolady, Młodzieżowe Media Gorzowa, Bank Uśmiechów, Dzień Miłości do Siebie. Od 2007 roku wydajemy własną, lokalną gazetę studencką Uśmiechnij się.

Honorowym Patronem naszych akcji jest Przewodnicząca Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Pani Krystyna Sibińska

Biuro Stowarzyszenia znajduje się w Gorzowie Wlkp. przy ul. Sikorskiego 50/7.

Szczegółowe informacje na temat naszej działalności znajdą Państwo na stronie www.4fam.pl , pod telefonem (095) 735-31-08 lub witkowski.giess@wp.pl

 

Projekt „Nasze jutro w naszych rękach” realizowany jest w ramach

Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”,

Działanie 6.1 „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie”, Poddziałanie 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”.

Cel projektu

Wychodzimy do Państwa z projektem, który wesprze rozwój Działalności Pozarządowej na terenie powiatu gorzowskiego (w tym miasta Gorzowa Wlkp.), międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko –drezdeneckiego i sulęcińskiego. W ramach projektu organizujemy pięciodniowe szkolenia i treningi warsztatowe, podczas których zapoznamy studentów zaocznych, pochodzących z powiatu gorzowskiego, z działalnością pozarządową oraz ideą i możliwościami pracy wolontarystycznej jako etapu przygotowującego do podjęcia zatrudnienia i samo zatrudnienia. Zakres szkolenia obejmuje podstawy działania, finansowania i rozwoju działalności pozarządowej i wolontariatu w środowiskach lokalnych oraz umiejętności interpersonalnych i pracy w grupie.

Celem projektu jest wypromowanie wśród studentów, działalności pozarządowej i wolontariatu, jako dziedzin wspierających działania państwa i samorządów oraz niezbędnych w procesie budowy społeczeństwa obywatelskiego w województwie Lubuskim.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o życzliwe poparcie naszej inicjatywy, dzięki któremu będziemy mogli osiągnąć sukces projektowy.

My, ze swojej strony, dołożymy wszelkich starań, by efektem przeprowadzonego przez nas szkolenia, było stworzenie, w ww. powiatach, przez grupy wyszkolonych studentów, organizacji pozarządowych, które  rozpoczną działalność w sferze  zadań publicznych i podejmą współpracę z lokalnymi władzami, czym przyczynią się do oddolnego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Szkolenia i treningi warsztatowe

Szkolenia i warsztaty stacjonarne obejmują 16 godzin treningu umiejętności interpersonalnych w formie warsztatów, 24 godziny zajęć z zakresu tworzenia, działania, finansowania i rozwoju działalności pozarządowej i wolontariatu w środowiskach lokalnych oraz 8 godzin treningu umiejętności pracy w zespole. W czasie powyższych zajęć zostanie zrealizowany materiał z zakresu m.in.:

- Możliwości strukturalne trzeciego sektora – status, kariera, pieniądze.

- Budowanie statutu organizacji pozarządowej

- Mechanizmy i struktura w organizacji

- Finansowanie działalności trzeciego sektora

- Podstawy konstruowania wniosku projektowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

- Nawiązywanie relacji i praca w grupie

Kto może uczestniczyć w projekcie?

Uczestnikiem szkolenia morze być osoba do 25 roku życia, nieaktywna zawodowo, studiująca dowolny kierunek w ramach kształcenia niestacjonarnego, pochodząca z obszarów małomiasteczkowych i wiejskich, z terenów powiatu gorzowskiego (w tym miasta Gorzowa Wlkp.), międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko –drezdeńskiego i sulęcińskiego.

Miejsce i terminy szkoleń

Szkolenia i treningi przeprowadzane będą w ośrodku szkoleniowym pod Lubiatowem, w przepięknej okolicy, obfitującej w tereny leśne i jeziora.

Koszt szkolenia jest w całości finansowany przez organizatora  w ramach projektu „Nasze jutro w naszych rękach”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenia będą przeprowadzane w 5 turach.

W każdej turze może brać udział maksymalnie 15 uczestników.

Do każdej tury szkoleniowej przypisany jest jeden powiat:

Pierwsza tura odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 30 kwietnia 2009r. dla uczestników z powiatu gorzowskiego (w tym miasto Gorzów Wlkp.);

Druga tura – w dniach 10 maja – 14 maja 2009r. – powiat międzyrzecki;

Trzecia tura – w dniach 17 maja – 21 maja 2009r. – powiat słubicki;

Czwarta tura – w dniach 24 maja – 28 maja 2009r. – powiat strzelecko –drezdenecki;

Piąta tura – w dniach 5 czerwca – 9 czerwca 2009r. – powiat sulęciński.

Organizator zapewnia dojazd na miejsce szkolenia z Gorzowa Wlkp. Koszt dojazdu uczestników do Gorzowa zostanie pokryty w formie zryczałtowanej, określonej w budżecie projektu, w wys. 20 zł.

Rekrutacja

Kampania promocyjno - rekrutacyjna będzie przeprowadzana od 21 marca na terenie objętym projektem. Zgłoszenie uczestnictwa następuje poprzez wypełnienie deklaracji uczestnictwa,  i złożenie jej w biurze projektu:

Gorzów Wielkopolski

Ul. Sikorskiego 50/7

Od poniedziałku do soboty w godzinach 8 – 16

lub przesłanie pocztą na adres biura.

Pakiet dokumentów zgłoszeniowych można pobrać ze strony www.4fam.pl  lub odebrać osobiście w biurze projektu.

Deklaracje uczestnictwa, dotyczące powiatu gorzowskiego, powinny być dostarczone najpóźniej do 17.04.2009r.

Deklaracje dotyczące reszty powiatów muszą wpłynąć  do 30.04.2009r.

O zakwalifikowaniu się na szkolenie będzie decydowało losowanie, które odbędzie się: dla powiatu gorzowskiego 18.04.2009r, dla reszty powiatów 04.05.2009r. Wyniki losowania zostaną udostępnione w dniu losowania w biurze projektu oraz na stronie projektu w portalu www.4fam.pl.)

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać w Biurze projektu Gorzowskie Stowarzyszenie Studentów „GieSS”

Ul. Sikorskiego 50/7; 66-400 Gorzów Wlkp.; tel. (095) 735-31-08;

 u kierownika projektu Grzegorza Witkowskiego; tel.0 601 568 275; e-mail witkowski.giess@wp.pl

Projekt „Nasze jutro w naszych rękach” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego
Funduszu Społecznego

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem zdjęć w naszej galerii.
  
  
FUNDUSZ SOŁECKI na 2016r. |
© 2006 - 2019 Stare Kurowo. All rights reserved.